CZ EN

Nominujte diplomku na téma obnovitelné zdroje a vyhrajte!

17. 8. 2016

Cílem ocenění Obnovitelné desetiletí iniciovaného Aliancí pro energetickou soběstačnost a Solární asociací je upozornit na zajímavé realizované projekty v šetrné energetice, ale také na dobré nápady, které mohou tento moderní obor posunout vpřed. Speciálně studentům a absolventům vysokých škol je věnována kategorie Chytrá energie v diplomce, která je určena pro autory zajímavých nápadů využití obnovitelných zdrojů v diplomových pracích, ale zúčastnit se mohou také autoři disertačních projektů. Studentské práce mohou být aktuální, ale i z předchozích let. Důležité je, aby navrhované řešení umožňovalo využití v praxi, může se týkat jakékoli části sektoru obnovitelných zdrojů.

Hlavní cenou pro vítězný projekt je peněžitá odměna ve výši 20 000 Kč a zapůjčení elektromobilu Nissan Leaf na jeden měsíc, autor vítězného diplového nebo disertačního projektů dále získá prostor v médiích: představení v celostátní příloze Deníku věnované ocenění Obnovitelné desetiletí (listopad 2016) a možnost představit se na parlamentní konferenci věnované šetrné energetice (prosinec 2016).

Projekty lze nominovat pomocí formuláře na www.obnovitelnedesetileti.cz do 11. září 2016. Následně bude o projektech rozhodovat odborná porota složená z renomovaných expertů. Výsledky budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru 13. října 2016 v Praze.

Při posuzování projektů bude kladen důraz na ucelená řešení, která zvyšují energetickou nezávislost, snižují výdaje za energie a šetří životní prostředí. Důležitým parametrem pro tuto kategorii je také míra inovací a unikátnost řešení.

Záštitu nad oceněním Obnovitelné desetiletí převzali například Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostřední, ambasáda USA, vysoké školy i řada průmyslových svazů a asociací. Partnery projektu jsou například společnosti ČEZ Solární, Siemens ČR, EY ČR nebo UniCredit Bank. Projekt zaštitují i osobnosti, mezi které nizozemský velvyslanec Ed W. V. M. Hoeks, poslanec a místopředseda Výboru pro životní prostředí Václav Zemek nebo vedoucí poradců předsedy vlády Vladimír Špidla.

NISSAN_leaf_plakat.jpg